A E C Danışmanlık Eğitim Tanıtım Hizmetleri
ANASAYFA KONU ARA İLETİŞİM

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Özbekistan Cumhurbaşkanlığı ve bazı kamu kurumlarınca uygulamaya alınan ve yatırımcılarımızı ilgilendiren kararlar aşağıda sunulmaktadır:

Özbekistan Cumhurbaşkanlığı ve bazı kamu kurumlarınca uygulamaya alınan ve yatırımcılarımızı ilgilendiren kararlar aşağıda sunulmaktadır:

Tarih 28.Şubat.2019, 12:33 Editör A Enver ÇITAK

kaynak : http://deik.org.tr/duyurular-ozbekistan-cumhurbaskanligi-tarafindan-alinan-kararlar-hk

T.C. Taşkent Ticaret Müşavirliği'nden Kurulumuza iletilen yazıda, Özbekistan Cumhurbaşkanlığı ve bazı kamu kurumlarınca uygulamaya alınan ve yatırımcılarımızı ilgilendiren kararlar aşağıda sunulmaktadır: Özbekistan Cumhurbaşkanı'nın 28 Aralık 2018 tarihli Kararına göre, ham pamuk üretiminde damla sulama teknolojisini kullananlara ve gerekli donanım ve bileşenlerin üreticilerine ek destekler sağlanacaktır. Damla sulama teknolojisinin uygulamaya konmasının amaçlandığı söz konusu Karar ile bu kapsamda pamuk üreticilerinin maliyetini geri ödemek ve 2019 yılında ticari bankaların kredilerine olan faizleri karşılamak için 120 milyar Sum tahsis edilecektir. Özbekistan Cumhurbaşkanı'nın 25 Mayıs 2018 tarihli Kararına göre, 1 Ocak 2019'dan itibaren, vergi makamlarıyla yapılan kira sözleşmelerinin zorunlu olarak tescil edilmesi yoluyla, 1 Ocak 2019'dan itibaren kira sözleşmesinin zorunlu olarak noter tarafından belgelendirilmesi ve sözleşmelerin serbest kullanımı kaldırılmıştır. Devlet Vergi Komitesi'nin 15 Ağustos 2018 tarih ve 20177 sayılı Kararıyla, Devlet Vergi Otoritelerindeki Gayrimenkul Sözleşmelerinin Zorunlu Hesaplanmasına İlişkin Yönetmelik onaylanmıştır. Buna göre, kira sözleşmesi, kiraya veren tarafından sözleşmenin imzalanmasından itibaren en geç 10 (on) gün içinde vergi makamına kaydetmelidir. Aylık kira ödemesinin toplamı, mevzuatın öngördüğü asgari miktardan az olmamalıdır. Özbekistan Cumhurbaşkanı'nın imzaladığı bir kararnameye göre, turizmin geliştirilmesi amacıyla Özbekistan, 1 Şubat 2019'dan itibaren 45 ülkenin vatandaşları için 30 günlük vizesiz rejim uygulayacak. Söz konusu ülkeler, Avustralya, Avusturya, Arjantin, Bosna Hersek, Vatikan, Lüksemburg, Macaristan, Brunei Sultanlığı, Yunanistan, İrlanda, İzlanda, İtalya, Kanada, Andorra, Lihtenştayn, Monako, Belçika, Danimarka, İspanya, Hollanda, Norveç, İsveç, Letonya, Litvanya, Moğolistan, Yeni Zelanda, Portekiz, Bulgaristan, Kıbrıs Cumhuriyeti, Malta, Polonya, San Marino, Sırbistan, Slovenya, Hırvatistan, Şili, Romanya, Slovakya, İngiltere, Brezilya, Finlandiya, Karadağ, Çek Cumhuriyeti, İsviçre ve Estonya'dır. Özbekistan Şubat 2018'de Türkiye için de 30 gün için vize muafiyeti getirmişti.

Bu haber 279 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

deik web sayfası bilgileri

Özbekistan'da taşınmaz satın alma yoluyla ikamet izni almalarında yerine getirilmesi gereken şartlar

Özbekistan'da taşınmaz satın alma yoluyla ikamet izni almalarında yerine getirilmesi gereken şartlar KaynK; http://deik.org.tr/duyurular-t-c-vatandaslarinin-ozbekistan-da-ikamet-izni-alma-sartlari-hk

Yazılarımın ve fotoğraflarımın ve web site içeriğinin bütün hakları saklıdır © 2009-2024 Ahmet Enver ÇITAK. Bütün hakları saklıdır © Ahmet Enver Çıtak'ın açık yazılı izni olmaksızın, kısmen veya tamamen herhangi bir şekilde ve ortamda kopyalanması yasaktır. Sitemizi ziyaret etmeniz ile sitemiz şartlarını ve kurallarını kabul etmiş olmaktasınız WEB Sitemizde hata ve nisyan müstesnadır, göstermekte olduğumuz en yüksek titizlik ve itinaya rağmen buradaki bu sayfalarda verilen bilginin güncelliğinden, dizgi hatasından, eksik veya yanlış olmasından doğacak kanuni ve mali sorumluluk bilgiyi kullanana aittir. Buradaki bilgileri, yöntemleri taslak kabul edip, kendi mevzuat ve yordam araştırmanızı, gerekiyorsa profesyonel yardımcılar kullanarak lütfen yapmanızı rica ederiz.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi